אבנים עם לב אדם

Stones with a human heart

מנציחים את זכרם של חללי צה"ל ופעולות האיבה.
צרו אבן מעוטרת לזכרם ומתנדבינו יניחו אותה
בבתי הקברות ברחבי מדינת ישראל

הסיפור שלנו

בשיא משבר הקורונה, בשל האיסור על קיום טקסי זיכרון, הושק מיזם "אבנים עם לב אדם" על ידי ארגון "נאוה". המיזם נועד ליצור הזדהות ואחדות עם המשפחות השכולות אשר נמנע מהן להגיע לקברי יקיריהן באמצעות הנחת אבנים מעוטרות עם מסרים של אהבה ותמיכה על קברי חללי צה"ל, בשמן של המשפחות.
כשהדבר נודע לשגרירויות, הן פנו למארגני המיזם בבקשה להניח על קברי חללי צה"ל שבני משפחותיהם גרים במדינות שונות אבנים שיגיעו ישירות מהקהילה היהודית בחו"ל. במבצע מורכב שהושקעו בו מאמצים רבים, הגיעו לארץ אלפי חלוקי נחל מעוטרים שהונחו על קברי החללים.
גויסו למיזם מתנדבים רבים שהזדהו עם ערכים ורצו לקחת חלק פעיל ביום החשוב הזה. מבצע הנחת האבנים תועד ומשפחות הנופלים קיבלו סרטון\תמונה המתעד\ת את הנחת האבן על קבר יקירם ולבקשת חלק מהמשפחות, אף נאמר בשמם פרק תהילים לזכר החלל שנפל.
יום הזיכרון לחללי צה"ל, ובכלל – יום השנה לציון פטירת אדם קרוב, הינו יום סמלי, משמעותי ומציף רגשות רבים. יכולת לעלות לקבר, להתייחד עם אהוביהם ולשאת דברים או תפילה, מבטאת צורך בסיסי של קרובי הנופלים/נפטרים ולעתים מקור לנחמה וביטוי רגשות פנימיים. אי יכולת להגיע לקבר מעצימה את הכאב. המיזם מעביר מסר חשוב למשפחות השכולות והכרה כי האובדן שלהן הינו בעל משמעות, עבור כל עם ישראל.
אנו נרצה לאפשר חלופה סמלית ומרגשת לנוכחותם בבית הקברות.

"כי מדי דברי בו, זכור אזכרנו עוד" (ירמיהו לא, יט)

הצוות שלנו

מיכל וואכטל חלמיש

מנהלת פיתוח בחברת מיקרו פוקוס ומנהלת בהתנדבות את עמותת "הקבוצה"

חוי ארנפלד​

מנהלת שותפה בארגון "נאוה". חוי מרכזת בהתנדבות את פרוייקט ליל הסדר למשפחות השכולות. בעבודתה, חוי מנהלת את חברת "חוי ארנפלד – השכלה אקדמית לנשים חרדיות". מתגוררת ברמת בית שמש, נשואה ואם לשלושה.

תהילה פרידמן

מייסדת ומנהלת ארגון "נאוה" החל משנת 2002. תהילה היא יזמית פעילה אשר פיתחה מספר תכניות ועסקים בישראל. בעלת ניסיון בניהול צוותי עבודה ופרוייקטים נרחבים. מתגוררת בקרית יערים, נשואה ואם לשישה.

עדנה מרקל

מנהלת פרוייקטים וגיוס משאבים